Co to jest CANTIENICA®?

CANTIENICA®-trening to ćwiczenia dla każdego, w każdym wieku. Uwzględnia indywidualne potrzeby każdej ćwiczącej osoby, a następnie przynosi ich spełnienie. Ciało i postawa nabierają anatomicznie prawidłowego kształtu i zdrowej sprężystości. Ale nie tylko. Ta wyprostowana postawa oraz prawodłowy chód pozwalają osiągać również efekty terapeutyczne. Służą nie tylko sprawnej i smukłej sylwetce, ale leczą i zapobiegają nietrzymaniu moczu czy opadaniu narządów, dolegliwościom odcinka lędzwiowego kręgosłupa czy stawów, Uwalniają od okrągłych i wklęsłych pleców, napiętych barków. Zmieniają jakość doznać intymnych. A kiedy ciało poczuje te zmiany już nie chce wracać do starych nawyków. W codziennych czynnościach rozkoszuje się lekkością, coraz większą sprawnością, i siłą. A do tego, pozbawione bólu jest pełne wdzięku i gracji! Budzi się inteligencja ciała! Zmienia się życie!

Snapseed (6).jpg
Jak to się dzieje, że można osiągnąć takie efekty, ćwicząc metodą CANTIENICA®?

Ćwiczenia CANTIENICA® aktywizują w 100% mięśnie głębokie. Prostują się kości, rozciągają, wydłużają, sprzężając w naprężeniu z mięśniami głębokimi wewnętrzną warstwą mieśniąwą dna miednicy (LA). W metodzie CANTIENICA® ustawienie miednicy jest podstawą anatomicznie prawidłowej, wyprostowanej postawy i każdego ruchu człowieka. Benita Cantieni jako pionierka w badaniach dna miednicy rozpoznała, zarówno w teorii, jak i w praktyce, zależność sprawności ciała i zdrowia od integracji mięśni dna miednicy, mięśni miednicy i bioder. Ćwiczysz i rośniesz z każdym anatomicznie prawidłowym i efektywnym wdechem i wydechem.
Ćwiczenia opierają się na subtelnym ruchu, czasami niezauważalnym, pulsacyjnym. Dlatego nie dochodzi do przeciążenia organizmu. Praca z ciałem w naprężeniu sprawia, że CANTIENICA®-trening jest bezpieczny, szczególnie dla kręgosłupa. Pojawia się siła, tzw tonus witalny. W czasie wykonywania każdego ćwiczenia bierze udział całe ciało.

W CANTIENICA® ćwiczeniach ważna jest precyzja wykonania, a nie ilość powtórzeń. Każdy ćwiczy wedle swoich możliwości. Ale jednocześnie w grupie. Grupy mogą być maksymalnie 4-6 osobowe, aby osoba prowadząca miała możliwość wspierania uczestników w optymalnym wykonaniu ćwiczeń, werbalnie i dotykiem. Oraz pochwałą. 🙂

Akceptacja tego, co wnosi do naszego życia CANTIENICA®-trening sprawia, że to życie zmienia się. To jest główne przesłanie tej metody. Aby od tej pory każda wykonywana czynność i ruch sprawiały przyjemność, podkreślały sprawność ruchową i siłową. Aby być ZDROWYM! Chociaż to nie siłą, a odczuwaniem poznajemy nasze ciało. Stajemy się jego świadomi. I taki sposób poznawania siebie proponuje nam CANTIENICA®.
To z pewnością nowa kultura fitnessu. I rewolucyjna metoda terapii dolegliwości i wyzwań, jakie obecnie tak często pojawiają się w ciele…


To, co wyróżnia tmetodę CANTIENICA®, to traktowanie mięśni dna miednicy jako integralnej części ciała, jako centrum wyprostowanego chodu człowieka i właściwej postawy. Miejsca, od którego zaczyna się powrót do zdrowia i dbanie o utrzymanie dobrej kondycji i kształtu ciała.
Urody i wdzięku! 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: