Cantienica®

Co to jest  CANTIENICA® ?

CANTIENICA ® KSZTAŁTOWANIE CIAŁA I POSTAWY to inteligentna forma fitnessu i optymalny trening dla każdego, kto chce odzyskać prawidłową postawę, dobre nawyki ruchu z siły mięśni głębokich, jak i odbudować masę mięśniową. Metoda jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Ty decydujesz o swoim tempie i rytmie ćwiczenia. 

W małych grupach, kobiety i mężczyźni trenują pod opieką instruktora. Metoda przynosi szybko widoczne efekty. Zyskujesz zaufanie do inteligencji swojego ciała oraz pewność siebie – niezależnie od wieku, wzrostu i wagi. 

Osiągasz poczucie komfortu, bezpieczeństwa i sprężystości w czasie aktywności fizycznej, przypływ energii witalnej i siły, koordynacji i piękna dzięki wprowadzeniu w swoje życie zasad „vivatomii”, opracowanej przez Benitę Cantieni. To jest metoda profilaktyczna i terapeutyczna. Powracasz do zdrowia. 

Na czym polega trening metodą CANTIENICA®?

W prawidłowym ułożeniu szkieletu możliwa staje się aktywacja systemu mięśni głębokich, które później w 100% biorą udział w każdym ćwiczeniu. Podstawą jest wyprostowana postawa, począwszy od ustawienia miednicy, osi nóg i kręgosłupa.

Tak uruchomione mięśnie dna miednicy pobudzają wszystkie pozostałe mięśnie głębokie, w tym mięśnie autochtoniczne, chroniące kręgosłup.

Pulsacyjny trening tych warstw powoduje, że stare wzorce ruchu zostają zamienione na nowe, prawidłowe. Narządy wracają na swoje miejsce. Trójwymiarowa mobilizacja w ciele wyzwala nowa porcję energii, określaną przez twórczynię metody „tigerfeeling”. 


TRENING CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy – dla kogo jest?


* dla osób z problemem nietrzymania moczu, obniżania się narządów, i innymi dolegliwościami w obrębie miednicy (leczenie, profilaktyka),
* dla osób z problemami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, bólami pleców, stawów, spiętymi barkami,
* przyszłych mam, kobiet w ciąży oraz mam po porodzie, dla przywrócenia fizjologicznej sprawności mięśni dna miednicy i ukształtowania sylwetki,
* dla wszystkich, którzy chcą mieć prawidłową sylwetkę, smukłą bez bólu i przeciążeń, zdrowy kręgosłup; odzyskać/ utrzymać sprawność ruchową (smukły brzuch, uda, odprężone barki),
* dla wszystkich, którzy chcą powrócić do naturalnego, fizjologicznego ruchu ciała w czasie wykonywania codziennych czynności (nauka w czasie treningu), dla zdrowia,
* dla osób pragnących odzyskać i/ lub utrzymać sprawność seksualną (jakość doznań seksualnych),
* dla kobiet i mężczyzn.


TRENING CANTIENICA®-Program Power – dla kogo jest?

Dla wszystkich, którzy chcą w subtelny sposób, bez przeciążenia kształtować swoje ciało i utrzymać lub rozwinąć sprawność fizyczną. Również dla tych, którzy posiadają dolegliwości aparatu ruchu (kręgosłup, stawy, biodra itd.) i poszukują optymalnego treningu o właściwościach terapeutycznych, jak i profilaktycznych. Wszystkie te osoby nauczą się w czasie zajęć bezpiecznego ruchu w życiu codziennym, w czasie aktywności rekreacyjnej, fizycznej.
Ćwiczenia kształtują siłę, ciało, postawę i szybkość reakcji z mięśni głębokich, poprzez konsekwentne sprzężenie zespołu mięśni głębokich i dna miednicy oraz trójwymiarowy ruch.

%d blogerów lubi to: